فلزیاب ارزان
فلزیاب ارزان
دسامبر 21, 2020
گنج یاب قوی،بهترین دستگاه فلزیاب
بهترین دستگاه فلزیاب
دسامبر 23, 2020
فلزیاب پالسی

فلزیاب پالسی

فلزیاب پالسی :

شاید برای همه ی ما این سوال مطرح شده باشد که  فلزیاب پالسی چیست ؟

درواقع  این سوالی است که بسیاری از کاربران آماتور و تازه به کار ،  به هنگام خرید فلزیاب خود با این گونه  سوالات  مواجه میشوند که فرق اصلی  فلزیاب پالسی با سایر فلزیاب های موجود در بازار چیست ؟

فلزیاب پالسی دارای چه امکاناتی می باشد که سایر فلزیاب های موجود در بازار  ندارد؟

در حال حاظر میتوان گفت که  فلزیاب پالسی بین انواع سیستم های فلزیابی  داخل بازار به دلیل  فرکانس کم ،  بیشترین نفوذ فرکانس  را در زیر خاک  و یا حتی  در زمین های نمکی ،  خیس و در اعماق  نسبتا زیاد به خوبی  جواب می دهند .

فلزیاب های پالسی  دارای لوپ بزرگ برای کاوش  مساحت و متراژ  بیشتر و حتی عمق بیشتر می باشند ،  بنابراین هرچقدر لوپ  فلزیاب پالسی بزرگ تر شود عمق نفوذ پذیری  آن نیز بیشتر میشود .

از معایب فلز یاب پالسی میتوان به ضعیف بودن آن در مقابل  منابع فرکانس بالای موبایلی ،  فرستنده های مخابراتی ( دکل )  و دکل های فشار قوی برق دانست .

در قرن حاضر،  وجود فلزیاب پالسی مختلف ، امر کاوش را آسانتر از قبل کرده است .  دستگاه های فلز یاب پالسی دارای انواع و مدل های مختلف زیادی  هستند .

فلزیاب پالسی

فلزیاب پالسی

در این مقاله می خواهیم به چند نمونه از ویژگی های فلزیاب پالسی  اشاره کنیم .

یکی از ویژگی های فلزیاب های پالسی این است که  بر خلاف فلزیاب های VLF می توانند به طور هم زمان از یک سیم پیچ به عنوان فرستنده و گیرنده برای اکتشاف اجسام فلزی در خاک  استفاده کنند .

البته این نکته را  باید در نظر داشته باشیم  که به طور معمول   در این دستگاه های  از دو یا سه سیم پیچ استفاده می شود .

در این دستگاه  ابتدا جریان الکتریکی را به سیم پیچ فلزیاب انتقال داده و سپس یک پالس قوی ولی کوتاه تولید می شود.

قابل بحث است  که در هر پالس ، یک میدان مغناطیسی کوتاه به وجود می آید که با ارسال پالس ارسالی و به پایان رسیدن آن جهت میدان مغناطیسی تغییر کرده و در مدت بسیار کوتاهی یک دامنه نوک تیز برای پیدا کردن فلزات  مدفون شده  ایجاد می شود .  به این دامنه پالس یا پالس برگشتی به دستگاه  گفته می شود .

نحوه به وجود آمدن پالس برگشتی اینگونه بوده که وقتی پالس ارسالی با فلزی بر خورد می کند پالس برگشتی به وجود می آید که باعث تولید یک جریان الکتریکی کوتاه در سیم پیچ سیستم می شود. معمولا فلزیاب های پالسی می توانند در هر ثانیه ۱۰۰ پالس ایجاد کرده و ارسال کند و این پالس ها را دریافت کند. البته ممکن است تعداد این پالس ها تغییر کند.

پالس هایی که با ارسال و برخورد فرکانس ها به اجسام  فلزی مدفون شده در زیر خاک تولید می شوند ،  بسیار ضعیف بوده  و سیستم های  تقویت کننده فلزیاب پالسی ، با تقویت این پالس ها آنها را به جریان مستقیم  تبدیل می کند .

 زمانی که دستگاه فلز یاب پالسی از روی شئ  فلزی  مدفون شده در خاک عبور می کند مولد صوتی به کار رفته در آن ، که درمحل  خروجی انتهای  فلزیاب نصب شده است ، دچار تغییرات صدایی می شود و کاوش گران فلز  با این هشدار صدا متوجه میشوند که به جسمی  فلزی بر خورده است .

فلزیاب پالسی

فلزیاب پالسی

از جمله  مزیت های قابل توجه  فلزیاب پالسی  می توان به حساس نبودن دستگاه در برابر کانی های موجود در داخل زمین اشاره کرد که بر خلاف نمونه های دیگردستگاه های موجود در بازار برای یافتن فلزات ،  هشداری در برابر این نوع مواد نمی دهد .

 همچنین  دستگاه های فلزیاب پالسی عمق زنی بیشتری نسبت به بعضی فلزیاب های موجود در بازار از جمله  فلزیاب های(VLF)   دارند .

فلزیاب پالسی  بر اساس نوع میدان مغناطیسی که توسط فرستنده ی آن ها ایجاد می شوند به دو نوع دسته متفاوت تقسیم میشوند که شامل پالس القایی و نوسان ممتد میباشد .

پالس القایی (Pulse induction (PI

نوسان ممتد (Continuous wave (CW

در فلزیاب های نوع PI  یا همان پالس القایی یک جریان فرستنده که به طوره متوالی روشن و خاموش می شود برقرار می گردد .

میدان ، جریان ادی (eddy) پالسی در شیء  مدفون شده در زیره خاک ایجاد می کند که با آنالیز و کشف ماهیت گرایی  ، پالس القا شده در گیرنده شناسایی می گردد ؛ در واقع انرژی القایی نسبت به ولتاژ اولیه در دو سر آن با یک اختلاف جزئی فاز ظاهر می شود . در صورت برخورد دستگاه فلزیاب پالسی با فلزات ، تغییراتی در دامنه و یا حتی  اختلاف فاز ایجاد می شود .

در واقع اساس کارهای  فلزیاب های PI بر آشکارسازی و مشخص کردن   اختلاف ولتاژ چند میکرو ولتی بین دو نمودار میباشد .

این سیستم ها  معمولا دارای  معایب نیز هستند ،  که ازجمله  رایج ترین  آن می توان به مصرف باطری فراوان  دستگاه  اشاره کرد . فلزیاب‌ های پیشرفته (PI)    قدرت بیشتری دارند و  سنگین هستند چون از باتری‌ های سنگین استفاده می کنند .

 از ضعف‌ های این دستگاه ها ،  نداشتن قدرت تفکیک بین آهن و سایر فلزات و همینطور  نداشتن مانیتور می باشد .

 همچنین یکی دیگر از مشکلاتی که این دستگاه ها از خود به نمایش گذاشته اند ،  قدرت تفکیک پایین آن ها است .

کسانی که از دستگاه های فلزیاب پالسی استفاده می کنند می دانند که ویژگی های مختلف دستگاه می تواند در رسیدن اهدافی که فرد دارد بسیار موثر باشد . به همین دلیل است که از میان مارک ها و انواع مختلفی که در بازار وجود دارد باید با اطلاعات دقیق برای خرید بهترین و مناسب ترین محصول و دستگاه نسبت به کارایی مورد نظر اقدام نمود.

در شرکت فلزیاب پالسی پویا سعی شده است بهترین دستگاه‌های موجود در بازار‌های بین المللی برای شما انتخاب شود تا شما را برای یک انتخاب مطمئن و صحیح یاری دهد تا بتواند ضمن معرفی محصولات این شرکت ، شما را برای رسیدن به اهدافتان راهنمائی نماید.
برای یک خرید هوشمندانه میتوانید با مشاورین ما در ارتباط باشید . 09192046008

بهترین دستگاه فلزیاب ، بهترین دستگاه گنجیاب ، بهترین دستگاه طلایاب ، فلزیاب ، طلایاب ،گنجیاب ، دفینه یاب ، فلزیاب ارزان ، طلایاب ارزان ، گنجیاب ارزان ، گنجیاب تصویری ، طلایاب تصویری ، فلزیاب تصویری ، فلزیاب پالسی ، فروش طلایاب ، فروش گنجیاب ، فروش فلزیاب ، خرید گنجیاب ،خرید طلایاب ، خرید فلزیاب

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.